ALGORYTM MOTYWOWANIA DZIECI

Jakoś tak mi się życie zawodowe poukładało, że zajmuję się dwoma obszarami. Jeden obszar to psychologia biznesu a drugi to psychologia wychowawcza (czyli obszar dotyczący wychowania dzieci zarówno przez rodziców, jak i przez różne instytucje np. szkoły). Czy łatwo jest to łączyć? W zasadzie… tak – ponieważ w obu obszarach pewne zjawiska się powtarzają. Nie… Czytaj dalej ALGORYTM MOTYWOWANIA DZIECI

RODZICIELSTWO LENISTWA

Im jestem starszy, tym bardziej przekonuję się do pewnej ważnej życiowej zasady. Brzmi ona: „Im mniej, tym więcej”. I nie, nie chodzi tu o minimalizm w rozumieniu posiadania jedynie niezbędnych rzeczy do życia (czyli jedzenia, picia i ubrania smartfona i dostępu do sieci 😊). Chodzi o minimalizm inwestowania energii w różne nasze życiowe przedsięwzięcia. A… Czytaj dalej RODZICIELSTWO LENISTWA

PRACA ZDALNA POWODUJE SZKODY UMYSŁOWE I FIZYCZNE

Nie cierpię prowadzić szkoleń w sposób zdalny! Jestem po nich bardziej zmęczony niż po szkoleniach zwykłych – takich, gdzie można się spotkać z grupą osobiście. Dlaczego? Kiedy prowadzę szkolenie, to się stresuję. Żeby ten stres jakoś zaopiekować, to sobie chodzę po sali szkoleniowej, gestykuluję, otwieram okna (bo zaduch) albo zamykam (bo zimno). Staram się angażować… Czytaj dalej PRACA ZDALNA POWODUJE SZKODY UMYSŁOWE I FIZYCZNE

DLACZEGO LUDZIE BIEGAJĄ, CZYLI PO CO JEST EDUKACJA?

Coraz więcej osób biega. Widać, że się gdzieś spieszą. Tylko, gdzie tak biegną i po co, trudno mi zrozumieć. Często się zdarza, że biegną w przeciwnych kierunkach, zatem czy to znaczy, że biegną do czegoś innego, czy tylko to, że ktoś pomylił drogę i biegnie w złym kierunku? Skąd mi się wzięły refleksje o bieganiu?… Czytaj dalej DLACZEGO LUDZIE BIEGAJĄ, CZYLI PO CO JEST EDUKACJA?